Відомий американський бандурист Юліян Китастий дасть лекцію в Києві

Відомий американський бандурист українського походження Юліян Китастий (Нью-Йорк) влаштує зустріч у Києві 30 липня.

О 16:00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться творча зустріч із бандуристом
Юліян народився у Детройті (США). Гру на бандурі вивчав від батька Петра Китастого. Освіту здобув в Університеті Конкордія (Монреаль, Канада). Співпрацював із співачкою Мар’яною Садовською, композиторкою Аллою Загайкевич, режисером Вірляною Ткач та багатьма іншими видатними митцями світу.

Формат заходу передбачатиме розповідь Юліяна Китастого про свій творчий шлях, про сімейну традицію виконання на бандурі, досвід співпраці з видатними митцями сучасності, а також вільне спілкування з публікою. У виконанні Юліяна Китастого звучатимуть старовинні твори з кобзарського репертуару, маловідомі твори знаних бандуристів ХХ ст., його власні композиції.

Юліян Китастий: «…не можна допустити, щоб втрачалася традиція. Її можна й не дотримуватись, а грати на бандурі, наприклад, джаз. Але я думаю, що розуміння автентики — це підстава для подальшого розвитку бандури. Дуже важливо знайти шлях до першоджерел, і тільки після цього можна робити щось нове. Я намагаюсь це робити і прагну показати увесь спектр: від автентики до повної експериментації».

Нагадаємо, літературно-музичний проект «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» було започатковано у квітні 2012 р. Метою проекту є популяризація та поповнення фондів ЦДАМЛМ України, що дозволяє тримати постійний зв’язок з минулим та сучасністю. Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова. Координатор програм – Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.

Джерело: ПРО

|
Реклама

Aфіша

Млин на фейсбуці

Наші друзі та партнери

Наш Формат PostSense Купити myradio.ua rock.kiev.ua vulyk.ua pisni.org.ua i-pro.kiev.ua